Haberler

Kocaeli Üniversitesi Öğrencilerinden GOSB Teknopark A.Ş.’ye Ziyaret

Kocaeli Üniversitesi Öğrencilerinden GOSB Teknopark A.Ş.’ye Ziyaret

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğrencileri teknoparkların mimarisi ile ilgili hazırlayacakları projeleri geliştirmek üzere GOSB Teknopark A.Ş.’yi ziyaret etti.

Ziyaret, GOSB Teknopark A.Ş. Kurumsal iletişim Yöneticisi Ergün Alver’in GOSB Teknopark A.Ş. hakkında yaptığı sunum ile başladı. Sunumda, GOSB Teknopark A.Ş.’nin ofisleri, kuluçka merkezleri ve üretim alanları ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Sunumdan sonra GOSB Teknopark A.Ş. TTO Yöneticisi Ali İhsan Coşkun, GOSB Teknopark firmalarının yapmış olduğu projeler, Ar-Ge çalışmaları ve girişimciler için ön kuluçka merkezlerinin önemine değindi.

GOSB Teknopark A.Ş.’den girişimcilere eğitim

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Mustafa Doğru’nun eşlik ettiği ziyaret kapsamında GOSB Teknopark A.Ş.’nin girişimcilere sunmuş olduğu çözümler ve bu çözümlerin ülkeye sağladığı katma değerler hakkında da öğrencilere bilgi verildi. Öğrenciler ile bir araya gelen GOSB Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci, üniversite öğrencilerinin gerçekleştirdiği projeler noktasında ticarete dönüştürme noktasında geri çekildiklerini veya cesaret edemediklerini vurgulayarak öğrencilerin teknoparkların sunmuş olduğu imkanları değerlendirmesi gerektiğinin altını çizdi. Prof. Dr. Murat Çemberci, fikirlerini ticarileştirmek isteyen ama buna cesaret edemeyen girişimcilere GOSB Teknopark A.Ş. tarafından mentorluk, proje yazma ve değerlendirme alanlarında eğitimlerin verileceğini belirtti.

GOSB Teknopark A.Ş. firmaları Augmency Teknoloji, Modsim Ergonomi ve ICM Enerji’yi ziyaret eden üniversite öğrencileri firmaların yapmış olduğu çalışmaları ve üretim alanlarını görme imkânı yakaladı.