Haberler

GOSB Teknopark A.Ş.’den GTO’ya Ziyaret

GOSB Teknopark A.Ş.’den GTO’ya Ziyaret

GOSB Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci, Kurumsal iletişim Yöneticisi Ergün Alver, TTO Yöneticisi Ali İhsan Coşkun ve Kurumsal İletişim Uzmanı Ceylan Demir, Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslantaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  Ziyaret kapsamında, GOSB Teknopark A.Ş. ve GTO arası gerçekleşebilecek projeler ve iş birlikleri üzerine görüşmeler sağlandı.

GOSB Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci ve toplantıya katılan Sanlab Simülasyon Kurucu Ortağı ve GTO Meslek Komitesi Üyesi Salih Kükrek, sektörler arası potansiyel iş birlikleri üzerine GTO Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslantaş ile değerlendirmelerde bulundu.

GOSB Teknopark A.Ş.’nin Ar-Ge çalışmalarına değer verdiğini ve bölgede bulunan firmaların Ar-Ge alanında önemli projeler geliştirdiğini belirten GOSB Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci, “GOSB Teknopark A.Ş. ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) firmaları arasında eşleştirme programı yapmayı planlıyoruz. Eşleştirme programı kapsamında firmaları bir araya getirerek ortak çalışmaları ile ikili iş birliklerine imkân sağlayabiliriz. Eşleştirme programını gerçekleştirdiğimiz anda uluslararasılaşma anlamında çalışmalar yaparak daha fazla katma değerli ürünler ortaya çıkarabiliriz. Bu anlamda firmalarımıza gereken tüm eğitimleri vermeyi hedefliyoruz. GOSB Teknopark A.Ş. ve Gebze Ticaret Odası iş birlikleri ile de bu eğitimlerimizi artırabiliriz” dedi.

“Ar-Ge’ye daha fazla bütçe ayırmalıyız”

Üniversite sanayi iş birliğinin istenilen noktada olmadığını söyleyen Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslantaş, Sanayinin başkenti Kocaeli’nde firma iş birliklerini artırarak Ar-Ge’ye daha fazla bütçe ayırmak gerektiğinin altını çizdi.