Haberler

GOSB ve GOSB Teknopark A.Ş. Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı’nda

GOSB ve GOSB Teknopark A.Ş. Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı’nda

Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ercüment Sarıtaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Gider ve Ayşe Akşit, GOSB Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci, Kurumsal İletişim Yöneticisi Ergün Alver, TTO Yöneticisi Ali İhsan Coşkun ve Kurumsal İletişim Uzmanı Ceylan Demir, Bilişim Vadisi ve EFF organizatörlüğünde gerçekleşen Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı’na katıldı.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Hakan Yurdakul’un “Bilişim Sektörünün Ticarileşmesinde Kamunun Rolü ve Sorumluluk Sınırlar” adlı sunumuyla başlayan konferansta, Kamuda Veri Toplama, Türkiye’de Açık Kaynak Dönüşümü Odak, Türkiye’nin İlk Blockchain Uygulaması, Dijital Dönüşüm ve Siber Güvenlik konularına değinildi.

Bu tür etkinliklerin Türkiye’de artırılması gerektiğini belirten GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ercüment Sarıtaş, “Bilişim Vadisi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kamu Özel Sektör Bilgi Teknolojileri Buluşmasında sektörün önde gelen firma yöneticileri ile bir araya gelerek, 5G Teknolojisi ile güvenli veri vb. birçok konuda ikili görüşmeler gerçekleştirdik ve görüşmelerimiz sonucunda firmalar arasındaki iş birliklerini artırabiliriz” dedi.

“Ortaklaşa ve eş güdümlü projelerle fark yaratabiliriz”

Kamu Özel Sektör Bilgi Teknolojileri Buluşmasında zengin iş birliklerinin ortaya çıkacağını vurgulayan GOSB Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci, firmaların ortaklaşa ve eş güdümlü bir şekilde çalışmalar yürüterek dünyada fark yaratacak işlere imza atacaklarını söyledi.