Haberler

Yıldız Teknik Üniversitesi, GOSB ve GOSB Teknopark arasında iş birliği

Yıldız Teknik Üniversitesi, GOSB ve GOSB Teknopark arasında iş birliği

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (YTÜ İİBF), Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) ve GOSB Teknopark A.Ş. arasında stratejik plan hazırlanması konusunda iş birliği protokolü imzalandı. Protokol ile üniversitedeki akademik bilgi ile sanayi gücünün birleştirilerek ülkemize bilimsel ve teknolojik faydalar sağlanması hedefleniyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleşen iş birliğine, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halit Keskin, GOSB Bölge Müdürü Alp Çelikbilek, GOSB Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci, YTÜ İİBF Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Emel Esen, GOSB Bölge Müdür Yardımcısı Özlem Tuzcuoğlu Bayat ve öğretim üyeleri katıldı. Önemli bir iş birliğine ev sahipliği yaptıklarını vurgulayan Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halit Keskin, iş birliğinin üç kuruma da hayırlı olmasını dilediklerini belirtti. GOSB Bölge Müdürü Alp Çelikbilek ise, Türkiye’nin medarı iftiharı üniversitelerinden Yıldız Teknik Üniversitesi’nde bulundukları için mutlu olduklarını dile getirerek, stratejik plan çalışmalarının gelecek yıllara olumlu yansımalarının olacağının altını çizdi.

“Her şeyin daha rekabetçi ve güzel olacağını düşünüyoruz”

Üniversite sanayi iş birliklerinin ülke ekonomisine önemli katkı sağladığını söyleyen GOSB Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci ise yaptığı konuşmada, “Hem GOSB Hem de GOSB teknopark olarak benim de ait olduğum Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin İşletme Bölümü Öğretim Üyeleriyle birlikte sayın dekanımızın da önderliğinde stratejik plan çalışmasına başlayacağız. Bugün bu stratejik plan çalışmasının ilk akitlerini burada yapmış bulunmaktayız. Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi üzerinden bu hizmeti alacağız. Her şeyin daha rekabetçi ve güzel olacağını düşünüyoruz. Stratejik planlama, yarına sahip olabilmek için bugün ne yapılması gerektiğine karar vermektir” dedi.