Haberler

Teknopark İstanbul’dan GOSB Teknopark’a ziyaret

Teknopark İstanbul’dan GOSB Teknopark’a ziyaret

Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Şahin Gök, Ar-Ge Hizmetleri Müdürü Dr. Özlem İnel Meryem Kaya, TTO Proje Geliştirme Takım Lideri Kenan Aydın ve Kuluçka Merkezi Uzmanı Rıdvan Ağaç, GOSB Teknopark’ı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında olası iş birliği ve çözüm ortaklıkları üzerine görüşme gerçekleştirildi.

“İş birliği modelleri geliştirilebilir”

Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Şahin Gök, teknoparkların bir araya gelerek iş birliği modellerini artırabileceğini belirterek, “GOSB Teknopark içerisinde bulunan firmalar ile büyük firmaların alt yüklenicilik pozisyonunu alabilecek olan startuplarımızı bir araya getirerek yeni iş birliği modelleri geliştirebiliriz. Bir yapının başarılı olması tek başına bir şey ifade etmiyor. İş birlikleri doğru modellerin ve doğru ilişkilerin yürütülmesiyle sağlanabilir” dedi.

Kocaeli bölgesinin teknoloji koridoru olması gerektiğini vurgulayan GOSB Teknopark Genel Müdürü Tolga Bildirici, teknoparkların iletişim halinde olması durumda ülkeye fayda sağlayacağını ve teknoparkların birbirleri ile tatlı rekabet içerisinde iş birliklerini artırması gerektiğinin altını çizdi.