Haberler

GOSB Teknopark Raspberry Pi ve İnovasyon Günü Etkinliği’nde

GOSB Teknopark Raspberry Pi ve İnovasyon Günü Etkinliği’nde

GOSB Teknopark, Ataşehir Belediyesi ortaklığı ve SAMM Teknoloji iş birliği ile gerçekleştirilen Raspberry Pi ve İnovasyon Günü etkinliği İnovata Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi’nde gerçekleştirildi.

SAMM Teknoloji Bilişim Grubu Yöneticisi Burak İlarslan moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğe, GOSB Teknopark Genel Müdürü Tolga Bildirici, Makina Mühendisleri Odası Tuzla Temsilcilik Başkanı Hakan Adem Doğan, Yanıklar Otomasyon IOT İş Geliştirme Yöneticisi Görkem Ziya Yanık, Eğitimci Dr. Işıl Boy Ergül ve Ataşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Devran Çakmak konuşmacı olarak katıldı.

Girişim ekosisteminde teknoparkların önemine değinen GOSB Teknopark Genel Müdürü Tolga Bildirici, “Dünyada yaşanan teknolojik gelişmeler, ekonomik, sosyal ve politik değişimlere neden olmuştur. Bu değişimler ise teknolojik yaratıcılık, araştırma ve geliştirme, girişimcilik ve küçük işletmeler, kalkınma  ve  gelişmenin önemli  bir aracı  olarak  ön  plana  çıkmaktadır.  Teknopark-teknokent  kavramının  ortaya  çıkmasında  ise;  girişimciler tarafından  yürütülen  araştırma-geliştirme faaliyetlerinin sonuçlarının ticari hayata geçirilmesi çabaları etkili olmuştur. Girişimcinin işi fikir üretmekle sonlanmaz. Fikri işe dönüştürebilmek, belirli bir sermaye desteği ile mümkündür ve o işi  sürdürebilmek  girişimcinin  yüzleşmesi  gereken  zorluklardan  en  önemlisidir.  Dolayısıyla girişimci fikrini ticarileştirmek zorundadır” dedi.