Firmalardan Haberler

GOSB Teknopark firmaları WIN EURASIA Fuarı’nda yerini aldı

GOSB Teknopark firmaları WIN EURASIA Fuarı’nda yerini aldı

Bölgenin en büyük uluslararası sanayi fuarı WIN EURASIA Fuarı, “Endüstri gelecekle buluşuyor” mottosu ile 7-10 Haziran 2023 tarihleri arasında 102 ülkeden 38 bin 586 ziyaretçiyi ve 500’ün üzerinde katılımcı firmayı İstanbul Fuar Merkezi’nde ağırladı. Sektöre dair tüm yeniliklerin bir arada sergilendiği buluşmada GOSB Teknopark içerisinde faaliyet gösteren firmalarda yerini aldı.

WIN EURASIA, 5G ve metaverse ile kontrol edilen ‘Endüstri 5.0: Geleceğin Fabrikası’nı Türkiye’de imalat endüstrisine ilk kez tanıtan fuar olarak tarihe geçti. 500’ün üzerinde firmanın katılımıyla 55 bin metrekarelik brüt sergileme alanına ulaşan fuarda, 102 ülkeden 38 bin 586 satın almacı ağırlandı. Almanya, Tayvan, Çin ve Kore pavilyonlarının katılımıyla uluslararası kimliğini pekiştiren WIN EURASIA’da sektör gelecekle buluştu. Fuarda imalat sanayinin bugünü ve geleceği için ihtiyaç duyulabilecek tüm ürün, teknoloji ve çözümler tek çatı altında sunuldu.

Otomasyon, Lojistik, Kaynak, Elektrik, Elektronik, Enerji, Metal İşleme, Hidrolik ve Pnömatik sektörlerini tek çatı altında birleştiren, 29. Uluslararası WIN EURASIA Fuar’ına GOSB Teknopark’tan, Exar 3D Tarama ve Yazılım Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti., Mavis Yapay Görme Yazılım San. ve Tic. Ltd. Şti., Modsim Ergonomi Robot Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. ve Ono Teknoloji Hizmetleri A.Ş. firmaları katıldı. Firmalar gerçekleştirdikleri görüşmeler ile hem ulusal hem de uluslararası katılımcılara projelerini tanıtma imkanı yakalayarak yeni ticari iş birliklerine imza attı.

İmalat sanayiindeki üretici ve sektör profesyonellerini bir araya getirecek olan bir sonraki WIN EURASIA Fuarı, 5-8 Haziran 2024 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.