Haberler

GOSB Teknopark A.Ş.’den Ar-Ge ve Yatırım Devlet Teşvikleri Eğitimi

GOSB Teknopark A.Ş.’den Ar-Ge ve Yatırım Devlet Teşvikleri Eğitimi

GOSB Teknopark A.Ş. tarafından düzenlenen ve sunumunu Kıdemli İş Geliştirme Yöneticisi Beste Bener’in gerçekleştirdiği “Ar-Ge ve Yatırım Devlet Teşvikleri” eğitiminde, katılımcılara KOSGEB ve TÜBİTAK tarafından verilen destekler hakkında bilgi verildi.

GOSB Teknopark A.Ş. Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleşen eğitim kapsamında, 1501-Sanayi Ar-Ge Destek Programı ile 1507-KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı ve KOSGEB Hibe Teşvik Destekleri anlatıldı. TÜBİTAK 1501 ve TÜBİTAK 1507 Ar-Ge desteklerinin Türkiye’deki firmalar için büyük faydalar sağlayan önemli bir kaynak olarak öne çıktığını belirten Kıdemli İş Geliştirme Yöneticisi Beste Bener, “Bu destek programları, yerel işletmelerin yenilikçi projelerini hayata geçirmeleri ve rekabetçiliklerini artırmaları için kapsamlı bir destek sunmaktadır. Bu destekler sayesinde firmalar Ar-Ge maliyetlerini azaltarak, teknolojik açıdan güçlenmekte, ulusal ve uluslararası arenada daha etkili bir şekilde rekabet edebilmektedir” dedi.

Beste Bener eğitim sonunda, Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı, AB Projeleri Destekleri, Teknopark Destekleri ve Girişimcilik Destekleri ile ilgili merak edilenleri katılımcılara aktardı. Eğitim sonunda soruları olan katılımcıların soruları yanıtlandı.

GOSB Teknopark A.Ş. olarak Kıdemli İş Geliştirme Yöneticisi Beste Bener’e değerli bilgi paylaşımından dolayı teşekkür ederiz.