Haberler

Yalova Makine İhtisas OSB’den GOSB Teknopark’a ziyaret

Yalova Makine İhtisas OSB’den GOSB Teknopark’a ziyaret

Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Innovation Center Koordinatörü Hüseyin Özgür Ünsal ve Innovation Center Proje Müdürü Burak Çakır, GOSB Teknopark Genel Müdürü Tolga Bildirici’yi ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Organize Sanayi Bölgelerinde gerçekleşen dijital dönüşüm, yeşil dönüşüm ve Yalın üretim çalışmaları hakkında konuşuldu.

Yenilik, İnovasyon, Ar-Ge ve Tasarım Destekleri, Yeşil ve Dijital Dönüşüm, Kurumsallaşma, ESG, SKA’lar ve Etki, Kümelenme, İhracat ve Startup’larla iş birliği başlıkların ele alındığı ziyarette, Yalova Makine İhtisas OSB ve GOSB Teknopark’ın geçmişe dönük olası iş birliklerine değinildi.

GOSB Teknopark Genel Müdürü Tolga Bildirici, 2022 yılında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile 2 proje gerçekleştirdiklerini belirterek, 2024 yılında da bu tür projelerle ilgili görüşmeler yaptıklarını belirtti. Bildirici, Start Up iş birliği, eşleşme ve ortak projeler ile ilgili firmaları bir araya getirmek istediklerinin ve firmaların olası iş birliklerini artırmayı hedeflediklerinin altını çizdi.