Firmalardan Haberler

Infodrom Yazılım, Bilişim 500 Listesi’nde

Infodrom Yazılım, Bilişim 500 Listesi’nde

Bilgi teknolojileri üzerinde Yazılım Geliştirme, Danışmanlık ve Destek Hizmetleri alanında faaliyet gösteren firmamız Infodrom Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri Bilişim 500 listesi içerisinde 419’uncu sırada yer aldı.

Infodrom Yazılım, 1995 yılından beri farklı sektörlerde sayısız proje geliştirmiş, işletmelerin dilini çözmüş ve sektörel kritik iş ihtiyaçlarını gözlemlemiş deneyimli danışmanların, orta ve büyük ölçekli işletmelere danışmanlık hizmeti vermek suretiyle edindikleri deneyimlerini, kurumsal olarak aktarabilmek amacıyla 2004 yılında kurdukları, bilgi teknolojileri alanında iş uygulamalarını geliştiren ve uygulayan, Türkiye’nin en deneyimli yazılım ve danışmanlık firmalarından biridir. 2004 yılında 3 kişi, birkaç müşteri ve bir ofisin yarı kullanım hakkı ile kurulan Infodrom Yazılım, kısa bir sürede çok çalışarak ve dürüst ticaret yaparak elde ettiği referanslar ile yıllar içerisinde ekibine yeni arkadaşlar katmış, yeni müşterilerle anlaşmış, pek çok başarılı projeye imza atmıştır. Bugüne geldiğimizde Infodrom Yazılım, 25 kişiden oluşan ekibiyle yeni ofisinde veya yeni düzendeki ev ofislerde müşterilerine, çalışanlarına, bulunduğu eko sisteme ve ülkesine katma değer yaratan yüksek verimli işler yaparak çalışmalarını sürdürmektedir.

Infodrom Yazılım’ın bilgi teknolojileri üzerinde yazılım geliştirme, danışmanlık ve destek hizmetleri alanında faaliyet gösterdiğini vurgulayan Infodrom Yazılım Proje ve Destek Hizmetleri Direktörü Pınar Tatar, “Bu kapsamda; işletmelerin şirket hedeflerine ulaşmasını sağlayacak iş gereksinimlerini, danışmanlık metodolojisi ile tespit ederek, işletmenin tüm faaliyetlerini, kuruluşun genel yapısı ve bilgi akış sistemi ile bağdaşmasını sağlayacak ve raporlayacak sistemler geliştirerek, bire bir uygulamalar ile anahtar çözümü projeler sunmaktayız. Müşterilerine, Süreç yönetimi, İnsan Kaynakları, Finansal Muhasebe, Depo Yönetim Sistemleri, Üretim ve Maliyet Muhasebesi, Üretim Planlama, Kalite Yönetimi, Müşteri ilişkileri Yönetimi ve İş Zekâsı Raporlama uygulamalarının yer aldığı projelerde, danışmanlık hizmeti vermekte ve ihtiyaç duyulduğunda tamamlayıcı yazılım ürünleri geliştirmek suretiyle yazılım ve danışmanlık hizmetleri üretmekteyiz” diye konuştu.

“İşletmelerde kurumsal hafıza alanlarını genişletiyoruz”

İş ortakları Logo Yazılım’ın geliştirdiği ürünlerin, malzeme, satın alma, satış, üretim, planlama, dış ticaret, finans, muhasebe ve e-devlet modüllerini firmaların ihtiyaçları ve rapor beklentileri doğrultusunda sistem tasarımını yaptıklarını ve kullanıcıları bu doğrultuda eğiterek ürünü en verimli hali ile kullanılmasını sağladıklarını belirten Infodrom Yazılım Genel Müdürü Yusuf Güleç, “Firma operasyonlarına danışmanlık hizmetleri vererek dijitalleşmesini sağlarken, son yıllarda özellikle BPM, HR ve BI projelerimiz ile işletmelerin dijital dönüşüm süreçlerinde yüksek katma değerli işler üretiyoruz. BPM ürünleri ile çokça satın alma süreçleri, satın alma fatura onay ve ERP entegrasyon, ödeme onay ve banka talimat, sözleşme takip süreçler dizayn ediyor, özellikle HR entegre süreçler tasarlayarak, işletmenin talep-onay-takip-bildirim gerektiren tüm süreçlerini dijital dönüşümün bir parçası haline getiriyoruz. İşletmelerde bu yolla kurumsal hafıza alanlarını genişletiyoruz. HR projelerimizde ise, sicil-özlük, izin, ücret işlemlerinin yanı sıra, artık sıklıkla performans, işe alım ve kariyer modülleri üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Tüm bu sistemlere girilen verilen sonuçlarını ise, BI projelerimizde raporluyoruz. Böylece yapılan tüm IT yatırımlarının bir sonucu olarak, işletmenin yönetilmesini, izlenmesini, kritik kararların alınmasını sağlayacak, anlık, dönemsel, karşılaştırmalı dashboard raporlar hazırlıyoruz. Hedefimiz, yakın zamanda yurtdışı ofisimizi açmak ve tüm bu hizmetleri globalde de başarıyla gerçekleştiren bir çözüm ortağı olmak. Bu amaçla şimdiden ürün gamımızı geliştiriyor, organizasyonumuzu büyütmek, yetkinliklerimizi ve nitelikli iş gücümüzü artırmak için tüm kaynaklarımız ile çalışıyoruz” dedi.

Indofrom Yazılım’ın hizmetlerinden bahseden Infodrom Yazılım Proje Yöneticisi Cem Topal, şu bilgileri verdi; Infodrom’un verdiği hizmetleri, 4 temel başlık altında topluyoruz. Bunlar, Proje Yönetim, Uygulama Danışmanlığı, Destek ve Eğitim Hizmetleri ile Yazılım Geliştirme Hizmetleridir.