Haberler

GOSB Teknopark’tan IDEF Fuarı’na ziyaret

GOSB Teknopark’tan IDEF Fuarı’na ziyaret

Ulusal Savunma Sanayiinin dünyaya tanıtılması amacıyla düzenlenen IDEF 2023, savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii alanlarında faaliyet gösteren birçok yerli ve yabancı firmayı bir araya getirdi. GOSB Teknopark A.Ş, IDEF Fuarı’nda firmalar ile bir araya gelerek olası iş birliklerine yönelik istişarede bulundu.

GOSB Teknopark TTO Yöneticisi Ali İhsan Coşkun, Kurumsal İletişim Yöneticisi Ergün Alver ve Kurumsal İletişim Uzmanı Ceylan Demir’in ziyaret ettiği fuara; savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii alanlarında faaliyet gösteren yerli ve yabancı bin 300’den fazla firma katılım sağladı.

Dünyanın en prestijli savunma sanayi fuarları arasında yer alan IDEF, hemen hemen her coğrafyadan üst düzey devlet ve özel sektör yetkililerini ağırlayan nitelikli fuarlar arasında gösteriliyor. Hatırlanacağı üzere Türk savunma sanayi bugün itibarıyla ana yüklenicileri, alt yüklenicileri, KOBİ’leri, araştırma kuruluşları ve üniversiteleri ile bir bütün olarak Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri haline geldi. Savunma Sanayiinin son yıllarda göstermiş olduğu atılım, birçok alanda firmanın platform, sistem ve yeteneklerinin yurtdışı pazarlarda talep edilir hale gelmesini sağladı. Bu talebi sürekli kılmak adına ise IDEF ile yerli üretimin başarısı taçlandırılıyor. Fuar kapsamında yapılan iş birlikleri aynı zamanda sektörün geleceğini inşa etme anlamında stratejik önem arz ediyor.