Haberler

Dijital Bankacılık Profesyonelleri İNOVATA’da buluştu

Dijital Bankacılık Profesyonelleri İNOVATA’da buluştu

Diyalog bankacılığı ve yapay zeka alanında çalışan profesyonellerin kendi deneyimlerini ve görüşlerini paylaştığı, ‘NET SOHBET: Yaratıcı Yapay Zeka ile Diyalogsal Bankacılık’ etkinliği İnovata Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe, GOSB Teknopark A.Ş. TTO Yöneticisi Ali İhsan Coşkun, Kurumsal İletişim Yöneticisi Ergün Alver ve Kurumsal İletişim Uzmanı Tuğba Yılgın, Ticari Eşleştirme Uzmanı Kaan Şekerciler, firma yetkilileri ve banka personelleri katıldı.

Yaratıcı Yapay Zeka’nın diyalogsal bankacılıkta kullanımına odaklanan toplantıda ağırlıklı olarak,  ChatGPT, WatsonX ve Google Bard gibi büyük dil modellerinin bankaların halihazırda kullandıkları chatbotlara entegrasyonu ele alındı.

‘NET SOHBET: Yaratıcı Yapay Zeka ile Diyalogsal Bankacılık’ etkinliğinin ilkini gerçekleştirdiklerini belirten Ticari Eşleştirme Uzmanı Kaan Şekerciler, “Klasik seminer formatlarından farklı olarak, NET SOHBET toplantısı katılımcıların kendi deneyimlerini ve görüşlerini paylaşarak program akışına aktif olarak müdahale edebildikleri, bir beyin fırtınası toplantısı niteliği taşıyor. Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların Dijital Bankacılık, Dijital Dönüşüm, Bilgi Teknolojileri ve Yapay Zeka departmanlarından yöneticileri bir araya getiren toplantı, bankacılık sektörüne yönelik yazılım ve yapay zeka çözümleri geliştiren teknoloji firmaları için de eşsiz bir networking fırsatı sunuyor” dedi.