Haberler

GOSB Teknopark New York’ta!

GOSB Teknopark New York’ta!

GOSB Teknopark Chicago’dan sonra ABD pazarında yeni bir şube açılışı daha gerçekleştirdi. Syncora Partners ile gerçekleştirdiği iş birliği protokolü ile New York’ta yeni bir şube açan GOSB Teknopark, ABD pazarında şirketlerinin varlığını güçlendirmeyi hedefliyor.

GOSB Teknopark Cumhuriyet Salonu’nda gerçekleşen iş birliği protokolüne, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslantaş, GOSB Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sinan Gider, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Çeker, Ayşe Akşit, Bilişim Vadisi Genel Müdürü Erkam Tüzgen, GTÜ Teknopark Yusuf Çalık, Syncora Partners CEO’su Matt Mert Sangar, GTO Yönetim Kurulu Üyeleri, İş İnsanları, Basın Mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

İş birliği protokolünün Türkiye ve bölgeye hayırlı olmasını dilediklerini söyleyen Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslantaş, “Bu tür iş birliklerinin artmasını ve bölgeye faydalı olmasını diliyoruz. Gebze Ticaret Odası olarak iş birlikleri noktasında firmalarımıza gereken desteği vermeyi çabalıyoruz. Dünya pazarında var olmak, marka tanınırlığımızı artırmak büyük önem arz ediyor” açıklamasını yaptı.

“Dünya pazarında marka tanınırlığımızı artıracağız”

GOSB Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sinan Gider yaptığı konuşmada, “Bugün Syncora Partners ile güzel bir iş birliğine imza atacağız. Amacımız sadece teknopark firmalarını değil Türkiye’de üretim çarklarını döndüren tüm firmaların dünya pazarında tanınırlığını artırmak” ifadelerini kullandı.

Firmalarımızın artık New York’ta da ofisleri var”

Amerika’da ikinci şube açmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten GOSB Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci, “Teknopark firmalarının ihracat yapabilmesi için kendilerini uluslararası pazarda duyurabilmesi için bu tür iş birliklerine ihtiyacımız var. Daha önce Londra’da bir ofisimiz vardı, ardından Chicago’da bir şube açılışı gerçekleştirdik ve bugün gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile New York’ta bir şube açılışını gerçekleştirdik. Firmalarımızın artık New York’ta da bir ofisleri var. GOSB Teknoparkın dünya pazarlarında nitelikli ürün ve hizmetlerinin Ar-Ge ve inovasyon sonucu ortaya çıkan ürünlerinin dünya pazarında yer alması gerek. Girişimcilerimizin daha büyük bir kitleye doğrudan ulaşmalarını sağlayarak onları bir üst lige taşımayı ve ihracatın avantajlarından faydalandırmayı amaçlıyoruz. Türkiye ve ABD arasındaki ikili ticaretin daha da geliştirilmesi amacıyla, firmalarımızın ihracatını artırmasını ve ABD pazarıyla buluşmasını sağlayacağız” dedi.

Türk firmalarının en büyük rüyası: Amerika Pazarı

ABD pazarının teknoloji, bilişim ve inovasyon noktasında büyük bir pazar olduğunun altını çizen Syncora Partners CEO’su Matt Mert Sangar, “Her girişimcinin rüyası ABD pazarına açılmak. Amerika’ya açılmak isteyen firmaların rüyalarını gerçekleştirmek için bizde Syncora Partners’i kurduk. GOSB teknopark bünyesinde bulunan firmalarla çalışmak için can atıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Syncora Partners CEO’su Matt Mert Sangar, New York’ta açılışı gerçekleşen şube ile ilgili bilgiler paylaşarak katılımcıların ABD pazarı ile ilgili merak ettiklerine yanıt verdi.