Haberler

GOSB Teknopark Genel Müdürlüğü’ne Tolga Bildirici atandı

GOSB Teknopark Genel Müdürlüğü’ne Tolga Bildirici atandı

GOSB Teknopark yönetiminde değişikliğe gidildi. Yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı sonrasında GOSB Teknopark TTO Direktörü olarak görev yapan Tolga Bildirici, Genel Müdür olarak atandı.

Tolga Bildirici Kimdir?

1970 yılında Konya’da doğan Tolga Bildirici, ortaokul lise eğitimini, Konya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nde tamamladığı lisans eğitimi sonrasında ABD’de bulunan Widener University’de mühendislik yüksek lisansı ve burslu olarak MBA eğitimine başlayarak, üniversitede asistan olarak görev aldı.

Mezuniyeti ardından bir süre ABD’de ilaç sektöründe çalışan Bildirici, 2002 yılında Türkiye’ye dönerek, kısa bir süre kimya sektöründe çalıştı. Bu görevinden kendi projelerini hayata geçirmek üzere ayrılarak Türkiye’nin ilk sanal ofis malzemeleri satış sitesi olan ofislink.com’u kurdu. Aynı dönemde Altı Nokta Körler Vakfı için Avrupa Birliği destekli görme kusurlular için web sitesi projesini hayata geçirdi.

2015 yılına kadar ağırlıklı olarak ithalat ve ihracat üzerine kendi firması üzerinden çalışan Tolga Bildirici, 2015 yılında, deneyimlerini paylaşmak üzere GOSB Teknopark TTO Direktörlüğü görevine başladı.