Haberler

GOSB Teknopark, Elektrikli Araç Şarj İstasyonu’nu devreye aldı

GOSB Teknopark, Elektrikli Araç Şarj İstasyonu’nu devreye aldı

GOSB Teknopark ve Q Charge firması iş birliğinde, 2 hızlı 1 normal olmak üzere toplamda 3 Elektrikli Araç Şarj İstasyonu kurulumu gerçekleştirildi.

GOSB Teknopark, 120 kilowatt DC Hızlı Şarj İstasyonu aynı anda 2 aracı, 22 kilowatt AC Şarj İstasyonu ise aynı anda bir aracı şarj edebilecek kapasiteye sahip Elektrikli Araç Şarj İstasyonu’nu hayata geçirdi.

Elektrikli araçlar, içinde bulunduğumuz teknolojik gelişim ve dijital dönüşüm döneminin en önemli unsurlarından biri haline gelmiş durumda. Bu araçlar, hem karbon salınımının azaltılmasına katkısı sonucu iklim değişikliği ile mücadelede hem de e-mobilite ekosisteminin merkezinde yer alarak oluşturduğu ekonomik etki bakımından önemini giderek artırıyor. GOSB Teknopark’ta, firmaların elektrikli araçlarını şarj edebileceği Elektrikli Araç Şarj İstasyonu için Q Charge firması iş birliği anlaşmasını gerçekleştirdi. Önümüzdeki yıllarda elektrikli araç stoğunun büyümesine paralel olarak, şarj istasyonlarının sayısında da hızlı bir artış söz konusu olacakt. Kayda değer seviyede bir yatırım neticesinde, on binlerce noktada hizmet sunulan büyük bir sektör oluşacak. Yapılanmasının başında olan bu sektörün, elektrikli araçların gelişimine hizmet edecek ve sürdürülebilir bir yapıya sahip olması da diğer kritik bir husus.