Haberler

GOSB Teknopark, Aktif Portföy ve Startupfon ile İş Birliği Protokolü İmzaladı

GOSB Teknopark, Aktif Portföy ve Startupfon ile İş Birliği Protokolü İmzaladı

Ülkemizin inovasyon ve girişimcilik kapasitesini genişletmeyi ve küresel rekabette öne çıkarmayı hedefleyen GOSB Teknopark A.Ş, Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Bilgilendirme Toplantıları kapsamında Aktif Portföy ve Startupfon ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında, firmalar ana iş ve faaliyet alanları ile uyumlu, iş modellerini tamamlayıcı veya destekleyici potansiyele sahip yeni nesil girişimlere yatırımlar yaparak pazardaki eğilimleri yakından takip etme, teknolojik yenilikleri hızla benimseme ve sürdürülebilir rekabet üstünlüğü elde etme fırsatı yakalayacak.

GOSB Teknopark Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleşen imza töreni ve bilgilendirme toplantısına, GOSB Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci, Aktif Portföy Genel Müdürü Yasin Atikler, Startupfon Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı, Aktif Portföy ve Startupfon yetkilileri ve Teknopark firmaları katıldı.

“Bütün fonlara eşit mesafedeyiz”

GOSB Teknopark firmalarının hem ulusal hem uluslararası arenada ön plana çıkmasını hedeflediklerini vurgulayan GOSB Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci, “Girişim sermayesi yatırım fonu bilgilendirme toplantılarımızın bugün 4’üncüsünü gerçekleştiriyoruz. GSYF kapsamında 2 firmamız ile daha iş birliği anlaşması gerçekleştireceğiz. Bütün fonlara eşit mesafedeyiz. Bu anlaşmalar ilerde yapacağımız iyi çalışmaların habercisi olacak. Firmalarımızın markalarını geliştirebilme, yüksek teknolojili üretim yapabilmelerini sağlama, ortaya çıkardıkları yeni ürünleri uluslararası pazarda, uluslararası standartta ve uluslararası rakamlarda sunma, ülkeye katma değer sağlama, istihdamı artırmak için buradayız” dedi.

Yenilikçi yaklaşımla fark yaratmayı hedeflemekteyiz”

“Aktif Portföy olarak, farklı risk/getiri beklentileri için geliştirilen stratejilerle kurduğu ve yönettiği yatırım fonları ile yatırımcılara verimli getiri alternatifleri sunmakta, farklı yatırım tercihleri için ihtiyacı karşılayan çözümler üretmekteyiz” diyen Aktif Portföy Genel Müdürü Yasin Atikler, “Girişim sermayesi ve gayrimenkul fonları ile reel sektörün yüksek potansiyelini yatırımcı ile buluşturmaktayız. Yönettiğimiz emeklilik fonları ile katılımcılara uzun vadeli sürdürülebilir yüksek performans sunmayı; özel ve kurumsal portföy yönetimi hizmetinde yenilikçi yaklaşımla fark yaratmayı hedeflemekteyiz” açıklamasını yaptı.

Startupfon Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı ise, teknopark firmaları ile bir araya gelerek değerli iş birliklerine imza atmayı hedeflediklerini söyledi. İmza töreninin ardından Gülsüm Çıracı tarafından katılımcılara girişim sermayesi yatırım fonu ile ilgili detaylı bilgi verildi.