Haberler

GOSB Teknopark ‘Afet Yönetimi’ ile girişimcilere destek sağlıyor

GOSB Teknopark ‘Afet Yönetimi’ ile girişimcilere destek sağlıyor

GOSB Teknopark, fikir üreten ve fikrini geliştirmek isteyen girişimcileri bir araya getirmek, bu alandaki girişimlerin ihtiyaç duyacağı eğitim ve mentorluk desteklerini ücretsiz sunmak, yatırımcılar,belediyeler,STK’lar ile bir araya getirmek ve fikirlerin pazarda yer bulmasını sağlamak amacıyla ‘Afet Yönetimi Dikeyinde Girişim Hızlandırma Programı’nı gerçekleştirdi.

6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında Türkiye’de meydana gelecek afetler ile ilgili faydalı olacak fikirlerin bir araya gelmesi için düzenlenen Afet Yönetimi Dikeyinde Girişim Hızlandırma Programı’nda, girişimcilere pazar alanına giriş ve globale açılma konusunda gereken temel yetenekleri kazandırma hedefleniyor. Alanında uzman kişiler tarafından 5 hafta boyunca verilecek eğitim ve mentorluklar, girişimci adaylarının ve girişimcilerin ihtiyacı olan tüm kaynaklara erişimi için gerekli ortamı sağlıyor.

STK ve belediyeler ile iş birliği imkanı

Program kapsamında katılımcılar, diğer kamu kuruluşları, belediye ve STK’larla iş birliklerini geliştirme imkanı yakalayacak.