Haberler

GOSB Teknopark A.Ş’den bir iş birliği daha

GOSB Teknopark A.Ş’den bir iş birliği daha

Teknoloji ağırlıklı üretim ve girişimciliği desteklemek, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeni ve ileri teknolojileri benimsemeleri için elverişli bir ortam yaratmayı hedefleyen GOSB Teknopark A.Ş. firmalarının muafiyetlerden doğan yükümlülüklerini etkin bir şekilde yerine getirmelerini sağlamak amacıyla Startup Centrum ile iş birliği protokolü imzaladı.

“Firmalarımızı Türkiye’nin güzide kurumlarıyla bir araya getiriyoruz”

İş birliği protokolü hakkında açıklama yapan GOSB Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Çemberci, “Startup ekosisteminin ve teknoparkların özellikle fon faaliyetlerine destek vereceğimizi ve bir takım iş birliği yapacağımızı daha önce söylemiştik. Yapmış olduğu işleri beğendiğimiz, inandığımız firmaları teknoparkımıza getiriyoruz. Ülkemizin güzide kurumları var. Bu güzide kurumları ile göz bebeğimiz olan firmalarımızın kalkınmasına, uluslararasılaşmasına, değerlerinin artmasına ve işletme fonksiyonlarının iyi noktalara gelmesini sağlamayı amaçlamaktayız. Startup Centrum’da bunlardan bir tanesi. İş birliği anlaşmalarımız devam edecek. Bizim iş birliği yaptığımız firmaların dışında başka firmalar ile de çalışabilirsiniz. Bizim akreditasyonumuzdan geçip sizin huzurunuza gelebilecek nitelikte olan firmaları teknoparkımıza getiriyoruz. İş birliği protokolünün hem startup Centrum hem de firmalarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Amacımız, GOSB Teknopark ekosistemini beraber geliştirmek”

Teknoloji ekosistemini uçtan uca geliştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Startup Centrum Kurucu Ortağı N. Sami Harputlu, “Startup Centrum, teknoloji girişiminin fikirden yatırıma kadar ekip arkadaşı, kuluçka merkezi, yatırımcıya geçtiği bir data platformu. Biz Türkiye, Almanya, Fransa, İngiltere gibi ekosistemlerin data raporlarını yapıyoruz. Startup Centrum olarak, Türkiye girişimcilik ekosisteminin 360 derece gelişmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Dijital startup veri platformumuz, melek yatırım ağımız, kuruluş onayını aldığımız kitlesel fonlama platformumuz ve Startup Centrum Alpha GSYF ile girişimcilerin akıllı finansman bulmasını destekliyoruz.” diye konuştu.

İmza töreninin ardından, Arz Portföy yetkilileri tarafından GOSB Teknopark firmalarına Girişim Sermayesi Yatırım Fonu hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi.