Haberler

13. Altın Örümcek Web Ödülleri sahiplerini buldu

13. Altın Örümcek Web Ödülleri sahiplerini buldu

Her yıl geleneksel olarak DorukNet tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri Töreni, 14 Ekim 2015 Çarşamba akşamı TIM Maslak Show Center’da gerçekleştirildi. İnternetin Oscarları olarak da bilinen ve merakla beklenen ödül töreninde, 2014 yılının En İyi Web Sitesi Özel Ödülü www.kale360.com ile Kale Grubu’nun oldu.

37 kategoride 322 finalist yarıştı

13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, eleme aşamalarını başarıyla geçen 322 finalist belirlendi. 38 kişiden oluşan bilişim, medya ve is dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri ön eleme, grup elemeleri ve final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamalı eleme sürecini gerçekleştirdiler. Başvurular toplam beş değerlendirme kriteri baz alınarak değerlendirildi. Bu kriterler; tasarım, içerik, özellik/işlevsellik, kullanılabilirlik, standart uygunluğu ve çapraz tarayıcı uygunluğu olarak belirlendi.

White CAD tarafından GOSB teknopark bünyesinde 2013 yılından bu yana devam eden proje kısa bir süre içerisinde binlerce kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Tamamen interaktif bir web uygulaması olarak tasarlanan site aynı zamanda bulut destekli rendering hizmeti de sağlamakta. Kullanıcılar kendi banyolarını kolaylıkla tasarladıktan sonra White CAD bünyesinde bulunan sunucular üzerinden gerçekçi sunumlar elde edebiliyorlar.

DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman törende yaptığı konuşmada 13 yıldır ara vermeden Altın Örümcek Web Ödülleri’ni düzenlendiklerini ve Altın Örümcek yarışmasının artık Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden ve markalarından biri haline geldiğini söyledi. Erkman, Türkiye’de web ve internet teknolojilerini kullanarak gerçekleştirilen başarılı projelerin tanıtılması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi konusunda en önemli platform olan Altın Örümcek Web Ödülleri’nin çok büyük bir organizasyon olduğunun altını çizerek özellikle jüri üyelerine ve organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.