Türkiye’nin üstün yetenekli gençleri gelecek umutlari ve hedeflerini TEVITÖL “Hayaller ve Renkler Sergisi” ile sanatseverlerle bulusuyor.

Türkiye’nin üstün yetenekli ögrencilerinin egitim gördügü Türk Egitim Vakfi Inanç Türkes Özel Lisesi (TEVITÖL) ögrencilerinin agaç, seramik, tuval ve heykel olarak hazirladiklari özel eserleri TEVITÖL ‘’Hayaller ve Renkler’’ Sergisi’nde sanatseverler ile bulusacak.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Teknopark’ta 23 Mayis-8 Haziran 2012 tarihleri arasinda gerçeklesecek sergide, 50 ögrencinin yaptigi, 4 agaç, 12 seramik, 30 tuval ve 11 ytong heykel çalismasi olmak üzere 57 eser sergilenecek.

TEVITÖL Türkiye’de üstün yetenekli çocuklari okutarak, bilim, teknoloji, sanat, liderlik ve hizmet sektörlerinde ülkemizin sesini dünyaya duyuracak gençler yetistiriyor. Üstün zekâ ve özel yetenekliler, kendilerine ve çevrelerine katkida bulunabilmeleri için normal siniflarda uygulanan programlarin ötesinde farklilastirilmis ögrenme yasantilarina ihtiyaç duyuyorlar. Bu egitimi layikiyla veren birkaç okuldan biri olan TEVITÖL gelecegin liderlerini yetistirmeyi hedef ediniyor.

TEVITÖL Hakkinda

TEVITÖL’de ögrenciler, yeteneklerini ve potansiyellerini dikkate alan 3 asamali bir sinav sistemi ile seçilmektedirler. Ögrenciler ilgileri ve yetenekleri dogrultusunda yetistirilmekte, okulda Anadolu Liseleri müfredati yani sira proje temelli egitim sistemi uygulanmaktadir. TEVITÖL’den mezun olan ögrenciler dünyanin en iyi üniversitelerinden tam burs kazanmakta, Türkiye’de de önde gelen üniversitelerde egitim görmeye hak kazanmaktadirlar. TEVITÖL’de 2011–2012 ögretim yilinda 241 ögrenci egitim görmektedir. 2012–2013 ögretim yilinda da 15’i tam burslu, 45’i kismi burslu ögrenci olmak üzere 60 yeni ögrenci alinacaktir.